Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 16.09.2014, sygn. ITPP3/443-328/14/MD, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP3/443-328/14/MD
Prawo i obowiązki podatkowe związane z nabywaniem i odsprzedażą oprogramowania komputerowego oraz subskrypcją programu.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 18 czerwca 2014 r. (data wpływu 23 czerwca 2014 r.), uzupełnionym w dniu 5 września 2014 r. (data wpływu), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie praw i obowiązków podatkowych związanych z nabywaniem i odsprzedażą oprogramowania komputerowego oraz subskrypcji programu jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 23 czerwca 2014 r. został złożony ww. wniosek, uzupełniony w dniu 5 września 2014 r., o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie praw i obowiązków podatkowych związanych z nabywaniem i odsprzedażą oprogramowania komputerowego oraz subskrypcji programu.
We wniosku oraz jego uzupełnieniu przedstawiono następujący stan faktyczny.
P. z siedzibą w (dalej jako Spółka) jest czynnym podatnikiem VAT. Spółka jest dystrybutorem oprogramowania komputerowego oraz subskrypcji programu, którego producentem jest firma A. z siedzibą w . (dalej jako Producent). Spółka dokonuje zakupu oprogramowania oraz subskrypcji ... (dalej jako Subskrypcja) bezpośrednio od Producenta, nieposiadającego w Polsce stałego miejsca prowadzenia działalności, od innego dystrybutora z siedzibą w kraju lub od dystrybutorów z siedzibą w innych krajach Unii Europejskiej, którzy również nie posiadają w Polsce stałego miejsca prowadzenia działalności. Oprogramowanie dotyczy komputerowego wspomagania procesów projektowania w branżach: budownictwo (np. architektura, konstrukcje, inżynieria i infrastruktura, etc.), mechanika, geodezja; a także animacji i wizualizacji komputerowych, zarządzania dokumentacją oraz oprogramowania edukacyjnego.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right