Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 09.06.2014, sygn. ITPP3/443-139/14/MD, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP3/443-139/14/MD

Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur otrzymywanych w formie elektronicznej.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 11 marca 2014 r. (data wpływu 13 marca 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego oraz dokumentowania sprzedaży towarów na zasadach ogólnych oraz na zasadzie odwrotnego obciążenia jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 13 marca 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego oraz dokumentowania sprzedaży towarów na zasadach ogólnych oraz na zasadzie odwrotnego obciążenia.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Spółka prowadzi działalność m.in. w zakresie sprzedaży wyrobów hutniczych oraz świadczenia usług transportowych. Sprzedając wyroby hutnicze klientom Spółka świadczy usługi transportu tych wyrobów we własnym zakresie lub zleca usługę transportu firmie zewnętrznej. W przypadku zakupu wyrobów hutniczych przez klienta wraz z usługą transportu tych wyrobów Spółka traktuje taką transakcję jako świadczenie złożone i rozlicza VAT od usługi transportu jako świadczenia dodatkowego, tak jak od sprzedaży wyrobów hutniczych jako świadczenia głównego, bez względu na to czy transport wykonywany był własnymi środkami transportu, czy usługa została zlecona firmie zewnętrznej. W swoim asortymencie Spółka posiada towary opodatkowane stawką VAT 23%, jak i wymienione w załączniku nr 11 do ustawy o podatku od towarów i usług, które mogą być opodatkowane zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 7 tej ustawy. Spółka sprzedając jednemu nabywcy towary opodatkowane w odmienny sposób, zgodnie akapitem powyższym, ładuje je najczęściej na jeden środek transportu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00