Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 26.05.2014, sygn. ITPB3/423-95/14/PS, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/423-95/14/PS
Czy Wnioskodawca będzie uprawniony do rozpoznania przychodów i kosztów uzyskania przychodów związanych ze zorganizowaną częścią przedsiębiorstwa powstałych przed dniem wydzielenia, w dniu wydzielenia lub po dniu wydzielenia?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 17 lutego 2014 r. (data wpływu 25 lutego 2014 r.) uzupełnionym na formularzu ORD-IN z dnia 1 kwietnia 2014 r. (data wpływu 7 kwietnia 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie prawidłowości rozliczania przychodów i kosztów uzyskania przychodów w związku z podziałem spółki przez wydzielenie jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 25 lutego 2014 r. został złożony wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie prawidłowości rozliczania przychodów i kosztów uzyskania przychodów w związku z podziałem spółki przez wydzielenie.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
W dniu 31 grudnia 2013 roku doszło do wydzielenia spółki Szpital Miejski w M. sp. z o. o. (spółka wydzielona - dalej zwaną Szpitalem w M.) jako zorganizowanej części przedsiębiorstwa, ze Szpitala Powiatu B. sp. z o. o. (spółka dzielona - dalej zwaną Szpitalem w B.).
Dzień 31 grudnia 2013 roku jest dniem wydzielenia, bowiem w tym dniu Szpital Miejski w M. sp. z o. o. został wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego.
Zgodnie z § 7 Planu podziału Szpitala w B. z dnia 30 września 2013 r. na spółkę wydzieloną przeszły określone składniki majątku (pasywa i aktywa) takie jak: rzeczowe aktywa trwałe (nieruchomości, wartości niematerialne i prawne, ruchomości), środki pieniężne, należności, zobowiązania, krótko i długoterminowe rozliczenia czynne i bierne, księgi rachunkowe, dokumentacja medyczna, pracownicy (pracownicy medyczni i administracyjni), zezwolenia, koncesje, umowy, itd. Czyli cała infrastruktura szpitala zlokalizowana w M. zdolna do samodzielnego egzystowania i funkcjonowania.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right