Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 19.05.2014, sygn. ITPP3/443-84/14/JK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP3/443-84/14/JK

Obecnie podmiot prowadzący skład podatkowy, który prowadzi działalność w zakresie obrotu wyrobami gazowymi, na podstawie prowadzonej ewidencji jest zobowiązany do złożenia informacji wyłącznie w zakresie gazu przeznaczonego do napędu silników spalinowych, co jednoznacznie wynika z treści wzoru informacji INF-J(4).

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 2 i § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 17 lutego 2014 r. (data wpływu 21 lutego 2014 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie danych zawieranych w informacji o wyrobach akcyzowych w składzie podatkowym (INF-J(4)) jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 21 lutego 2014 r. został złożony wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie danych zawieranych w informacji o wyrobach akcyzowych w składzie podatkowym (INF-J(4)).

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe.

Spółka w ramach prowadzonej działalności zajmuje się obrotem gazem płynnym i innymi węglowodorami gazowymi (LPG) o kodzie CN 2711 z wyjątkiem 2711 11, 2711 21, 2711 29 oraz nasyconymi węglowodorami alifatycznymi o kodzie CN 2901 10 (dalej: gaz płynny). Nabywa gaz płynny w kraju, wewnątrzwspólnotowo lub importuje. We wszystkich wymienionych przypadkach gaz płynny jest nabywany w procedurze zawieszenia poboru akcyzy i dostarczany do składów podatkowych Spółki na terenie całego kraju. Następnie, gaz płynny jest przechowywany w procedurze zawieszenia poboru akcyzy. Spółka dostarcza przedmiotowy gaz płynny do swoich klientów głównie na cele napędowe (z akcyzą), jak i opałowe (zwolnienie z akcyzy). W mniejszym stopniu gaz jest także dostarczany na rzecz podmiotów wykorzystujących go na cele technologiczne, tj. w procesie produkcji, ale nie jako paliwo opałowe. Część gazu przechowywanego w składach podatkowych jest wykorzystywana do nalewu butli lub mieszana z innymi wyrobami w składzie podatkowym, (tj. z wyrobami o innych kodach CN).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00