Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 19.02.2014, sygn. ITPP1/443-1231/13/DM, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-1231/13/DM

W jakim dniu Spółka, kierując się zapisem art. 19a ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług, powinna ustalić moment powstania obowiązku podatkowego w sytuacji, gdy faktura i dokument Wz wystawione są w ostatnim dniu danego miesiąca, a towar dostarczony przez przewoźnika do kontrahenta (miejsca dostawy) pierwszego dnia następnego miesiąca?
Czy Spółka powinna do każdej faktury gromadzić dowody potwierdzające datę odbioru towaru przez kontrahenta (odbiorcę towarów)?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 25 lipca 2013 r. (data wpływu 28 listopada 2013 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie:

  • określenia momentu powstania obowiązku podatkowego jest prawidłowe,
  • fakturowania wykonanych czynności jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 28 listopada 2013 r. został złożony ww. wniosek, o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia momentu powstania obowiązku podatkowego, jak również fakturowania wykonanych czynności.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka, w ramach podpisanych umów handlowych dokonuje sprzedaży towarów na rzecz innych podatników na terenie kraju. Sprzedaż towarów odbywa się w oparciu o realizację poszczególnych zamówień, z których większość obejmuje dostarczenie towarów do kontrahenta. Dostawy towarów dokonywane są zarówno własnym transportem Spółki, jak i przez zlecenie wykonania usługi dostawy towarów przez przewoźnika z zewnątrz. Towar dostarczany jest do miejsca przeznaczenia określonego w umowie jako magazyn odbiorcy lub do innych miejsc określonych przez kontrahenta na podstawie złożonych zamówień.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00