Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 18.02.2014, sygn. ITPP3/443-567/13/MD, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP3/443-567/13/MD

Sposób wypełniania deklaracji podatkowej w kontekście rozpoznania importu usług.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 22 listopada 2013 r. (data wpływu 26 listopada 2013 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie sposobu wypełniania deklaracji podatkowej w kontekście rozpoznania importu usług jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 26 listopada 2013 r. złożono ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie sposobu wypełniania deklaracji podatkowej w kontekście rozpoznania importu usług.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca (zwany również stroną, płatnikiem lub podatnikiem) jest osobą fizyczną samodzielnie prowadzącą działalność gospodarczą w zakresie usług gastronomicznych na terenie miasta B. Strona jest podatnikiem VAT czynnym, zobowiązanym do składania miesięcznych deklaracji dla podatku od towarów i usług. W roku podatkowym 2013 w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych podatnik jest zobowiązany do prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów, którą to księgę ma zamiar prowadzić także w następnych latach podatkowych. Działalność gastronomiczną strona prowadzi na podstawie licencji firmy S... (dalej w skrócie firma S.), zarejestrowaną jako podatnik podatku od wartości dodanej. W ramach odpłatnej umowy podatnik uzyskał prawo do posługiwania się znakiem firmowym S. oraz opłaca należne opłaty licencyjne i opłaty za reklamę dla firmy S... Minister Finansów reprezentowany przez Dyrektora Izby Skarbowej w Bydgoszczy 11 lipca 2013 r. wydał interpretację indywidualną, w której potwierdził, że na stronie spoczywa obowiązek naliczania i deklarowania podatku należnego z tytułu nabycia od kontrahenta unijnego usługi w zakresie udzielenia licencji i usług reklamy. Wskazana interpretacja do dnia złożenia rozpatrywanego wniosku nie została przez Ministra Finansów uchylona lub zmieniona z urzędu. Do dnia złożenia tego wniosku wartość netto nabytych usług oraz podatek należny określony przez stronę z tytułu nabycia od kontrahenta unijnego usługi w zakresie udzielenia licencji i usług reklamy podatnik deklaruje w deklaracji dla podatku od towarów i usług (VAT-7) w poz. 23 oraz poz. 24 deklaracji o nazwie wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00