Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 04.12.2013, sygn. PT8/033/248/802/AMT/13/RD125670, Minister Finansów, sygn. PT8/033/248/802/AMT/13/RD125670
prawo do zastosowania zwolnienia z ewidencji przy zastosowaniu kasy rejestrującej w stosunku do sprzedaży gier komputerowych dokonywanej w systemie wysyłkowym (za pośrednictwem poczty lub kuriera)
ZMIANA INTERPRETACJI INDYWIDUALNEJ
Na podstawie art. 14e § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) Minister Finansów, wobec stwierdzenia nieprawidłowości interpretacji indywidualnej z 23 kwietnia 2013 r. Nr IPPP2/443-187/13-2/KG, wydanej w imieniu Ministra Finansów, przez Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie, na wniosek z 18 lutego 2013 r. (data wpływu 28 lutego 2013 r.) o wydanie indywidualnej interpretacji dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do zastosowania zwolnienia z ewidencji przy zastosowaniu kasy rejestrującej w stosunku do sprzedaży gier komputerowych dokonywanej w systemie wysyłkowym (za pośrednictwem poczty lub kuriera), zmienia ww. interpretację z urzędu stwierdzając, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione w ww. wniosku jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 28 lutego 2013 r. do Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie wpłynął ww. wniosek z 18 lutego 2013 r. o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do zastosowania zwolnienia z ewidencji przy zastosowaniu kasy rejestrującej w stosunku do sprzedaży gier komputerowych dokonywanej w systemie wysyłkowym (za pośrednictwem poczty lub kuriera).
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca zamierza w ramach swojej działalności sprzedawać gry komputerowe w pudełkach poprzez własny sklep internetowy. Gry komputerowe sprzedawane będą w systemie wysyłkowym za pośrednictwem kurierów lub Poczty Polskiej. Kupujący po złożeniu zamówienia w sklepie internetowym otrzyma przesyłkę z wybraną grą. Zapłata odbywać się będzie za zaliczeniem pocztowym lub za pobraniem za pośrednictwem Poczty Polskiej lub kuriera. Kwoty pobrane od kupujących przez Pocztę Polską lub firmy kurierskie będą przesyłane na konta firmowe Spółki z opóźnieniem kilkudniowym w formie zbiorczych wpłat (np. tygodniowych) z identyfikacją dokonanych pobrań pieniężnych. Inną formą zapłaty będzie dokonywanie płatności przez kupującego poprzez internetowe systemy płatnicze (on-line) lub bezpośrednio na konta firmowe Spółki w formie przedpłat. Wpłaty nigdy nie będą przyjmowane bezpośrednio gotówką do kasy firmy. Spółka za pomocą systemów płatności on-line, jak i dokonywanych przez klientów bezpośrednich wpłat na konta bankowe Spółki oraz kwot i raportów przekazywanych przez Pocztę Polską lub kurierów, będzie w stanie określić jakiego zamówienia będzie dotyczyła każda płatność i na czyją rzecz będzie dokonana. Spółka będzie miała zatem każdorazowo możliwość identyfikacji danych nabywcy każdego dokonanego zakupu (w tym jego adresu). Wszyscy klienci akceptujący płatności przez instytucje finansowe muszą zostać zweryfikowani na podstawie szczegółowych danych osobowych i adresowych oraz co najważniejsze konta bankowego powiązanego z transakcją, z którego mają być wpłacane środki. Oznacza to, że nastąpi weryfikacja nabywców, iż są to rzeczywiste osoby, za które się podają.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right