Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 19.12.2013, sygn. IPPP3/443-909/13-3/KT, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-909/13-3/KT
opodatkowanie czynności wniesienia aportem przedsiębiorstwa do spółki cywilnej oraz obowiązek korekty podatku naliczonego
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Strony, przedstawione we wniosku z dnia 27.09.2013 r. (data wpływu 27.09.2013 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności wniesienia aportem przedsiębiorstwa do spółki cywilnej oraz obowiązku korekty podatku naliczonego - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 27.09.2013 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności wniesienia aportem przedsiębiorstwa do spółki cywilnej oraz obowiązku korekty podatku naliczonego.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca prowadzi indywidualną działalność gospodarczą zarejestrowaną w CFDG pod nazwą S. Krzysztof N. Brat wnioskodawcy Piotr N prowadzi indywidualną działalność gospodarczą zarejestrowaną w CEDU pod nazwą P. Piotr N. Każdy z przedsiębiorców prowadzi firmę w formie jednoosobowej działalności gospodarczej (od 2011 roku) w tym samym zakresie, w zakresie działalności agencji reklamowych. Każda z firm posiada odrębną siedzibę. Obaj przedsiębiorcy są zarejestrowani jako podatnicy VAT czynni i w trakcie prowadzenia działalności dokonywali zakupów zarówno środków trwałych, wyposażenia, jak i materiałów, z tytułu których dokonywane były odliczenia podatku VAT. Obaj przedsiębiorcy działalność gospodarczą rozpoczęli korzystając z dofinansowania ze środków unijnych w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Działanie 6.2 Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia, w ramach którego zostały zakupione środki trwałe i wartości niematerialne i prawne, od których były dokonywane odpisy amortyzacyjne, jednak nie stanowiły kosztu uzyskania przychodu.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right