Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 18.12.2013, sygn. IPPP2/443-1056/13-2/AO, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-1056/13-2/AO

Czy Spółka na gruncie nowych przepisów rozporządzenia w sprawie kas rejestrujących będzie postępować w sposób prawidłowy, umieszczając na paragonie fiskalnym jedynie nazwę grupy sprzedawanych produktów, jeżeli przy sprzedaży wystawiana jest także faktura VAT dokładnie opisująca sprzedawany towar oraz zastosowaną stawkę podatku VAT?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 25 września 2013 r. (data wpływu 30.09.2013 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawidłowości określenia na paragonach fiskalnych nazwy sprzedawanych produktów - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 30 września 2013 r. wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawidłowości określenia na paragonach fiskalnych nazwy sprzedawanych produktów.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Firma D. Sp. z o.o. prowadzi działalność w zakresie produkcji oraz sprzedaży dodatków paszowych oraz materiałów paszowych. Produkcja polega na połączeniu różnego rodzaju dodatków oraz materiałów paszowych w odpowiednich proporcjach celem otrzymania gotowego wyrobu w postaci premiksu bądź MPU. Z punktu widzenia produktu oraz klasyfikacji żywieniowo-weterynaryjnej produkt klasyfikuje się na dwie zasadnicze grupy:

  1. Premiks - jest to mieszanina dodatków paszowych i materiałów paszowych zwykle bardziej skoncentrowanych, nabywca musi posiadać stosowne zezwolenie na użycie go do mieszania pasz.
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00