Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 09.12.2013, sygn. IPPB5/423-763/13-2/MK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB5/423-763/13-2/MK

Czy Oddział obejmujący opisaną część przedsiębiorstwa Spółki stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu ustawy o CIT?Czy prawidłowe jest stanowisko, że po stronie Spółki nie powstanie przychód należny, zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 7 ustawy o CIT, w sytuacji wniesienia Oddziału w formie wkładu niepieniężnego do innej spółki kapitałowej?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 24.09.2013 r. (data wpływu 27.09.2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie:

  • kwalifikacji prawnopodatkowej wydzielonego majątku (Oddziału) jako zorganizowanej części przedsiębiorstwa jest prawidłowe,
  • skutków podatkowych wniesienia aportem Oddziału do innej spółki kapitałowej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 27.09.2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie:

  • kwalifikacji prawnopodatkowej wydzielonego majątku (Oddziału) jako zorganizowanej części przedsiębiorstwa,
  • skutków podatkowych wniesienia aportem Oddziału do innej spółki kapitałowej.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca (dalej: Spółka, Wnioskodawca) prowadzi działalność gospodarczą m.in. w zakresie obsługi korespondencji masowej (korespondencja nadawana przez takie podmioty jak instytucje finansowe, firmy telekomunikacyjne, dostawcy energii elektrycznej i gazu, itp., wysyłające do swoich klientów cykliczną korespondencję zawierającą w szczególności faktury, materiały reklamowe i informacyjne, regulaminy świadczenia usług, wezwania do zapłaty i inną (formalną korespondencję przeznaczoną dla klientów).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00