Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 31.12.2013, sygn. IPPP2/443-1099/13-3/DG, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-1099/13-3/DG

W zakresie obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej sprzedaży własnej i zleconej przez Współpracowników

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 19 września 2013r. (data wpływu 9 października 2013r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej sprzedaży własnej i zleconej przez Współpracowników jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 9 października 2013r. wpłynął do tut. Organu ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej sprzedaży własnej i zleconej przez Współpracowników.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Przedsiębiorca prowadzi galerię internetową przez którą sprzedaje zarówno swoje wyroby jak i wyroby osób trzecich na zasadzie pośrednictwa. Zawiera umowę pośrednictwa z osobą, która chce aby jego produkty wystawiane były w Galerii Q. (umowa pośrednictwa dołączona do wniosku).

Przedsiębiorca nie kupuje tych towarów, udostępnia je tylko na swojej stronie internetowej, umożliwia kupno klientom wyrobów od wielu projektantów, z którymi przedsiębiorca ma podpisane umowy. Zgodnie z umowami za sprzedaż wyrobów projektantów za pośrednictwem jego portalu, przedsiębiorca pobiera prowizję w wysokości określonego procentu od ceny danego wyrobu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00