Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 18.07.2013, sygn. IPPB5/423-332/13-2/MK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB5/423-332/13-2/MK

Czy w świetle opisanego zdarzenia przyszłego, wniesienie aportów do Spółek przejmujących nie będzie skutkować dla Wnioskodawcy powstaniem przychodu w podatku dochodowym od osób prawnych?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 29.04.2013 r. (data wpływu 06.05.2013 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych planowej transakcji wniesienia przez Spółkę wkładu niepieniężnego do spółek zależnych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 06.05.2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych planowej transakcji wniesienia przez Spółkę wkładu niepieniężnego do spółek zależnych.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Sp. z o.o. (zwana dalej: Spółka, Wnioskodawca lub T.) jest spółką kapitałową prowadzącą działalność w zakresie tworzenia systemów informatycznych, urządzania lasu oraz wykonywania zdjęć z samolotów bezzałogowych. Udziałowcami w Spółce są osoby fizyczne.

Spółka organizacyjnie jest podzielona na:

  • Wydział systemów informacji przestrzennych,
  • Wydział produkcji oprogramowania,
  • Wydział urządzania lasu,
  • Wydział marketingu i sprzedaży

- dalej zwane łącznie jako Wydziały, albo osobno jako Wydział.

Spółka traktuje poszczególne Wydziały jako odrębne jednostki wydzielone wewnątrz struktury Spółki, tj. każdy z Wydziałów jest przeznaczony do realizacji odrębnych zadań gospodarczych, ma przypisanych pracowników, a także jest wyodrębniony pod względem finansowym i księgowym. W szczególności, Wydział systemów informacji przestrzennych, zajmuje się pozyskiwaniem i przetwarzaniem danych ze zdjęć lotniczych oraz innych sensorów montowanych na pokładzie samolotów bezzałogowych. Wydział produkcji oprogramowania zajmuje się produkcją oprogramowania, głównie w zakresie leśnictwa (np. automatyczny system wykrywania dymu, oprogramowanie mLasInżynier wspomagające pracę w nadleśnictwie, tMap), natomiast Wydział urządzania lasu - pracami związanymi z urządzaniem lasów (w tym w szczególności: świadczenie usług z zakresu sporządzania planów urządzania lasu dla Lasów Państwowych, sporządzaniem uproszczonych planów urządzania lasu, projektu planów ochrony rezerwatów i Parków Narodowych). Z kolei Wydział marketingu i sprzedaży zajmuje się głównie sprzedażą własnych produktów i usług (np. oprogramowania wytwarzanego przez Wydział produkcji oprogramowania, szkolenia, inne towary) oraz dodatkowo - w ograniczonym zakresie - działalnością marketingową dla innych wydziałów. Należy wskazać, że podstawowa działalność marketingowa jest prowadzona przez poszczególne Wydziały samodzielnie (np. promocja, wyjazdy na konferencje). Prace w zakresie zadań wykonywanych przez poszczególne Wydziały są prowadzone na podstawie odrębnych umów. Powyższe umowy są realizowane przez pracowników Spółki przypisanych do poszczególnych Wydziałów.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00