Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 31.10.2013, sygn. IPPP1/443-809/13-2/JL, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-809/13-2/JL
Faktura korygująca przedstawiona przez Spółkę we wniosku zawierała będzie w swojej treści wszelkie niezbędne dane dotyczące wykazywania różnic pomiędzy kwotami wskazanymi na fakturze pierwotnej w wysokości błędnej a kwotami w wysokości prawidłowej, których wymagają przepisy cyt. rozporządzenia.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 09.08.2013 r. (data wpływu 14.08.2013 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie formy wskazywania na fakturze korygującej różnic kwotowych pomiędzy wskazanymi w fakturze pierwotnej kwotami w wysokości błędnej i prawidłowej jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 14.08.2013 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie formy wskazywania na fakturze korygującej różnic kwotowych pomiędzy wskazanymi w fakturze pierwotnej kwotami w wysokości błędnej i prawidłowej.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
Spółka R. (dalej jako Spółka) w ramach prowadzonej działalności gospodarczej wystawia faktury korygujące. Konieczność wystawiania faktur korygujących wynika w szczególności z następujących przyczyn:
- błędny rabat,
- błędna cena,
- błędna ilość,
- błędna nazwa, adres,
- zwrot towaru np. w wyniku wady produktu, niewłaściwego doradztwa technicznego, błędnego zamówienia.
Spółka wystawia faktury, w tym faktury korygujące, przy zastosowaniu systemu księgowego SAP. Obecnie Spółka rozważa modyfikację stosowanego do tej pory wzoru faktur korygujących celem poprawienia czytelności tych dokumentów. Dla wszystkich rodzajów faktur korygujących Spółka posługiwać się będzie jednym wzorem dokumentu. Jeśli chodzi o wskazanie różnic pomiędzy kwotami wskazanymi na fakturze pierwotnej w wysokości błędnej a kwotami w wysokości prawidłowej, nowy wzór faktury korygującej przewiduje: