Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 26.09.2013, sygn. IPPP3/443-610/13-5/SM, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-610/13-5/SM

brak opodatkowania czynności wniesienia aportem do spółki celowej terminalu przeładunkowego

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 01.07.2013 r. (data wpływu 04.07.2013 r.), o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku opodatkowania czynności wniesienia aportem do spółki celowej terminalu przeładunkowego Z. (pytanie nr 4 przedstawione we wniosku) - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 04.07.2013 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku opodatkowania czynności wniesienia aportem do spółki celowej terminalu przeładunkowego Z..

W przedmiotowym wniosku zostały przedstawione następujące zdarzenia przyszłe:

Spółka z o.o. (dalej: Spółka, P.) jest międzynarodowym operatorem logistycznym świadczącym kompleksowe usługi w zakresie transportu, przeładunków, magazynowania i usług celnych. Zgodnie z Regulaminem Organizacyjnym przyjętym Uchwałą Zarządu z 25 stycznia 2012 r., nr 1/2012, w ramach struktury organizacyjnej Spółki został wyodrębniony pion operacyjny, w którym funkcjonują cztery wyspecjalizowane terminale przeładunkowe: M., D., W. i Z.. Każdy z terminali posiada swojego kierownika - w osobie Dyrektora lub Menadżera.

Przedmiotem działalności terminali przeładunkowych jest magazynowanie i przechowywanie towarów, przeładunek i konfekcjonowanie.

Terminal przeładunkowy M. zajmuje powierzchnię 13,05 ha i specjalizuje się podstawowo w przeładunkach takich ładunków jak wyroby stalowe i pochodne, ładunki sztukowe, towary na paletach oraz w big-bagach. Zdolność przeładunkowa towarów masowych i sztukowych odpornych na warunki atmosferyczne w terminalu M. to do 120 tys. ton rocznie, natomiast towarów wymagających magazynowania i przeładunku pod dachem do 50 tys. ton rocznie, innych ładunków sztukowych i masowych - około 400 tys. ton rocznie. Terminal M. prowadzi działalność gospodarczą w oparciu o przypisane do niego składniki materialne i niematerialne. Terminal M. dysponuje utwardzonym placem przeładunkowo-manewrowym o powierzchni 15.500 m2, placem składowym o powierzchni 12.500 m2, magazynem o powierzchni składowej 3.716 m2, dwiema suwnicami bramowymi o udźwigu 16 i 40 ton oraz dźwigiem samojezdnym o udźwigu do 8 ton. Ponadto do terminalu M. przypisane są również następujące środki trwałe m.in.: budynki (magazynowy, administracyjny i portierni), tory kolejowe, wyposażenie biurowe, komputery i laptopy, skanery, drukarki, odkurzacze, wózki widłowe, ciągnik szynowo-drogowy, wagi kolejowe i samochodowa, samochody osobowe, zbiornik paliwa.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00