Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 02.07.2013, sygn. IPPB3/423-311/13-2/AM, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB3/423-311/13-2/AM
Czy opisane w zdarzeniu przyszłym przekształcenie SPV w SKA będzie skutkować (na moment przekształcenia) opodatkowaniem po stronie Wnioskodawcy na gruncie podatku dochodowego od osób prawnych?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 30 kwietnia 2013 r. (data wpływu 2 maja 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie konsekwencji podatkowych przekształcenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę komandytowo-akcyjną jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 2 maja 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie konsekwencji podatkowych przekształcenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę komandytowo-akcyjną.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
O Sp. z o.o. (dalej: Spółka Holdingowa, Wnioskodawca) jest jedynym udziałowcem spółki operacyjnej FW Sp. z o.o. (dalej: SPV), będącej właścicielem nieruchomości położonej w Piasecznie (dalej: Nieruchomość). Przedmiotem działalności SPV jest wynajem powierzchni komercyjnych w centrum handlowym FC w P.
Wnioskodawca i SPV są polskimi rezydentami podatkowymi podlegającymi opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych (dalej: CIT) od całości swoich dochodów, bez względu na źródło ich osiągania.
Wnioskodawca i SPV spełniają warunki, o których mowa w art. 22 ust. 4 Ustawy o CIT. W szczególności, Wnioskodawca posiada bezpośrednio co najmniej 10% udziałów w kapitale SPV przez okres przekraczający dwa lata i nie korzysta ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym od całości swoich dochodów, bez względu na miejsce ich osiągania.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right