Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 31.07.2013, sygn. IPPP3/443-397/13-2/JK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-397/13-2/JK
możliwość opodatkowania dostaw wewnątrzwspólnotowych stawką 0% bez rejestracji jako podatnik VAT-UE
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 8 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 26.04.2013 r. (data wpływu 06.05.2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości opodatkowania dostaw wewnątrzwspólnotowych stawką 0% bez rejestracji jako podatnik VAT-UE - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 06.05.2013 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości opodatkowania dostaw wewnątrzwspólnotowych stawką 0% bez rejestracji jako podatnik VAT-UE.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:
M. GmbH (dalej: Spółka) jest podmiotem prawa niemieckiego mającym swoją siedzibę na terytorium Niemiec. Spółka zajmuje się dystrybucją pojazdów użytkowych, w szczególności pojazdów ciężarowych oraz systemów i technologii z tym związanych, ponadto Spółka zajmuje się działalnością serwisową i w zakresie części zamiennych.
Spółka jest zarejestrowanym podatnikiem VAT czynnym w Niemczech. Spółka jest również zarejestrowana dla potrzeb transakcji wewnątrzwspólnotowych na terytorium Niemiec. W 2010 r. Spółka nabyła na terytorium Polski pojazdy mechaniczne, których dostawa podlegała opodatkowaniu VAT według stawki 22%.
Część nabytych przez Spółkę pojazdów została sprzedana przez Spółkę na terytorium Polski na rzecz odbiorców nieposiadających w Polsce siedziby ani stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej. Należny podatek VAT z tytułu tych dostaw został przez Spółkę zapłacony.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right