Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 11.04.2013, sygn. IPPP3/443-66/13-2/IG, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-66/13-2/IG
Czy Oddział powinien odliczać podatek VAT naliczony związany z zakupami, które nie dają się przypisać bezpośrednio do poszczególnych rodzajów aktywności opisanych w stanie faktycznym wniosku z użyciem proporcji, o której mowa w art. 90 ust. 2 i nast. ustawy o VAT, kalkulowanej z uwzględnieniem wyłącznie obrotu w rozumieniu ustawy o VAT uzyskiwanego przez Spółkę w Polsce za pośrednictwem Oddziału, bez uwzględnienia wartości świadczeń dokonywanych w relacji pomiędzy Spółką a Oddziałem jako czynności w ramach jednej osoby prawnej?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 z późn. zm.) oraz § 8 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 24.01.2013 r. (data wpływu 25.01.2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie odliczenia podatku naliczonego z użyciem proporcji kalkulowanej z uwzględnieniem wyłącznie obrotu w rozumieniu ustawy o VAT uzyskiwanego przez Spółkę w Polsce za pośrednictwem Oddziału, bez uwzględnienia wartości świadczeń dokonywanych w relacji pomiędzy Spółką a Oddziałem jako czynności w ramach jednej osoby prawnej jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 25.01.2013 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie odliczenia podatku naliczonego z użyciem proporcji kalkulowanej z uwzględnieniem wyłącznie obrotu w rozumieniu ustawy o VAT uzyskiwanego przez Spółkę w Polsce za pośrednictwem Oddziału, bez uwzględnienia wartości świadczeń dokonywanych w relacji pomiędzy Spółką a Oddziałem jako czynności w ramach jednej osoby prawnej.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right