Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 15.03.2013, sygn. IPPP2/443-58/13-4/DG, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-58/13-4/DG

W zakresie obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej świadczonych usług elektronicznych.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 17.01.2013r. (data wpływu 21.01.2013r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie:

  • obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej świadczonych usług elektronicznych /pytanie wniosku nr 3/ - jest nieprawidłowe;
  • dokonywania wydruku paragonu bez wydania go klientowi /pytanie wniosku nr 4/ - jest bezprzedmiotowe.

UZASADNIENIE

W dniu 21.01.2013r. wpłynął do tut. Organu ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej świadczonych usług elektronicznych i dokonywania wydruku paragonu bez wydania go klientowi.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, zarejestrowaną jako czynny podatnik VAT. Z uwagi na fakt, iż nie dokonuje sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej do chwili obecnej nie ma obowiązku ewidencjonowania swoich obrotów przy pomocy kasy fiskalnej.

W najbliższym czasie Wnioskodawca będzie właścicielem portalu internetowego, na którym Użytkownicy czynni (Prezentujący), będą mogli prezentować określone treści audio-wizualne, na żywo, z miejsca w którym się znajdują, a Użytkownicy bierni (Oglądający) będą mogli oglądać zdalnie prezentowane treści i wynagradzać za nie Prezentujących. Konta użytkowników będą jednolite, co oznacza, że ten sam Użytkownik w części transakcji będzie mógł występować jako Oglądający, a w innej części jako Prezentujący. Rozróżnienie na Prezentującego i Oglądającego ma więc na celu jedynie uwidocznienie ról pełnionych przez strony zaangażowane w opisaną w dalszej części wniosku transakcję. Użytkownicy Portalu, aby móc posiadać dostęp do stron Portalu muszą się uprzednio zarejestrować.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00