Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 28.06.2013, sygn. IPPP1/443-372/13-2/AP, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-372/13-2/AP

W jaki sposób należy ustalić podstawę opodatkowania czynności polegającej na nieodpłatnym przekazaniu przez Wnioskodawcę prawa ochronnego do Znaku Towarowego na rzecz Akcjonariusza?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112 poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 4 kwietnia 2013 r. (data wpływu 22 kwietnia 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia podstawy opodatkowania dla czynności polegającej na nieodpłatnym przekazaniu prawa ochronnego do Znaku Towarowego na rzecz Akcjonariusza jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 22 kwietnia 2013 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia podstawy opodatkowania dla czynności polegającej na nieodpłatnym przekazaniu prawa ochronnego do Znaku Towarowego na rzecz Akcjonariusza.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca jest spółką komandytowo-akcyjną prowadzącą opodatkowaną VAT działalność polegającą na sprzedaży kosmetyków, podatnikiem podatku od towarów i usług zarejestrowanym jako podatnik VAT czynny. Wnioskodawca powstał w wyniku przekształcenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej Spółka z o.o.). Przekształcenie nastąpiło w roku 2012 i zostało dokonane na podstawie art. 551 Kodeksu spółek handlowych.

Spółka z o.o. była spółką, do której osoba fizyczna (dalej: Osoba Fizyczna) prowadząca działalność gospodarczą w tym samym zakresie co wnioskodawca, wniosła w roku 2011 wkład niepieniężny w postaci przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 55 Kodeksu cywilnego, w związku z czym objęła w Spółce z o.o. określoną w umowie spółki liczbę udziałów. Jednym ze składników wnoszonego przedsiębiorstwa była wartość niematerialna i prawna w postaci znaku towarowego (dalej: Znak Towarowy), na który Osobie Fizycznej przysługiwało prawo ochronne. Znak Towarowy był pierwotnie wykorzystywany w działalności gospodarczej opodatkowanej VAT prowadzonej przez tę Osobę Fizyczną, następnie po nabyciu przedsiębiorstwa tej osoby był wykorzystywany przez Spółkę z o.o., a po przekształceniu jest nieprzerwanie wykorzystywany przez Wnioskodawcę (również w działalności opodatkowanej VAT). Jak wskazano wyżej, ogólny rodzaj produktów, które są oznaczane Znakiem Towarowym, nie uległ zmianie. Nadal są to produkty kosmetyczne.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00