Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 14.06.2013, sygn. IPPB2/436-229/13-2/MZ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

Zakres skutków podatkowych przekształcenia spółki z o.o. w spółkę komandytowo-akcyjną.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 26.04.2013 r. (data wpływu 29.04.2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych przekształcenia spółki z o.o. w spółkę komandytowo-akcyjną - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 29.04.2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych przekształcenia spółki z o.o. w spółkę komandytowo-akcyjną.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Sp. z o.o. (Wnioskodawca lub Spółka) prowadzi działalność gospodarczą w formie sp. z o.o. W najbliższym czasie Spółka rozważa zmianę formy prawnej poprzez przekształcenie Spółki w spółkę komandytowo-akcyjną (SKA) w trybie przewidzianym przez ustawę z dnia 15 września 2000 r. Kodeks spółek handlowych (Dz. U. z 2000 nr 94 poz. 1037 z późn. zm.; dalej: KSH), tj. na podstawie art. 551 i następnych KSH.

Obecnie 100% udziałów w Spółce jest własnością jednego udziałowca. W celu uproszczenia procedury przekształcenia jeszcze przed przekształceniem Spółki w SKA jeden (lub kilka) udziałów w Spółce zostanie nabytych przez nowego wspólnika spółkę kapitałową, który po przekształceniu stanie się komplementariuszem (Komplementariusz) spółki przekształconej, tj. SKA (Spółka Przekształcona). Pozostały udziałowiec Wnioskodawcy posiadający udziały w Spółce na dzień przekształcenia przystąpi do Spółki Przekształconej i uzyska w niej status jej akcjonariusza.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00