Interpretacja indywidualna z dnia 15.05.2013, sygn. IPPB2/415-149/13-2/MG, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB2/415-149/13-2/MG
Zakres skutków podatkowych związanych z dokonywaniem przez Wnioskodawcę transakcji sprzedaży pożyczonych papierów wartościowych tzw. sprzedaży krótkiej , w części dotyczącej rozpoznania przychodu z tytułu dokonania transakcji krótkiej sprzedaży, powstałego w dniu dokonania zwrotu pożyczonych papierów wartościowych lub w dniu, w którym ten zwrot zgodnie z zawartą umową miał nastąpić, w części dotyczącej rozpoznania kosztu uzyskania przychodów w sytuacji, gdy dzień zwrotu pożyczonych papierów wartościowych ustalony w umowie pożyczki minął, natomiast Wnioskodawca dokona zwrotu pożyczonych papierów wartościowych po dniu, w którym zwrot ten miał nastąpić.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana przedstawione we wniosku z dnia 18.02.2013 r. (data wpływu 20.02.2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych związanych z dokonywaniem przez Wnioskodawcę transakcji sprzedaży pożyczonych papierów wartościowych tzw. sprzedaży krótkiej (pytanie Nr 1 i 3) jest:
w zakresie pytania Nr 1:
- prawidłowe w części dotyczącej rozpoznania przychodu z tytułu dokonania transakcji krótkiej sprzedaży, powstałego w dniu dokonania zwrotu pożyczonych papierów wartościowych lub w dniu, w którym ten zwrot zgodnie z zawartą umową miał nastąpić,
- w części dotyczącej rozpoznania kosztu uzyskania przychodów w sytuacji, gdy dzień zwrotu pożyczonych papierów wartościowych ustalony w umowie pożyczki minął, natomiast Wnioskodawca dokona zwrotu pożyczonych papierów wartościowych po dniu, w którym zwrot ten miał nastąpić.