Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 05.04.2013, sygn. IPPP2/443-11/13-2/RR, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-11/13-2/RR
Usługi kształcenia zawodowego i przekwalifikowania zawodowego finansowane z NBP brak możliwości korzystania ze zwolnienia z podatku VAT.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 28.12.2012 r. (data wpływu 07.01.2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku usług kształcenia zawodowego finansowanego z NBP jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 07.01.2013 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku usług kształcenia zawodowego finansowanego z NBP.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:
Spółka S.A. (dalej: X., Spółka) na podstawie zawartej umowy z Narodowym Bankiem Polskim (dalej: NBP) realizuje projekt. Projekt jest dofinansowany wyłącznie ze środków NBP, przy czym finansowanie to zostało przewidziane w umowie, na mocy której X. zobowiązuje się względem NBP do przygotowania oraz realizacji ww. projektu edukacyjnego wśród jednostek samorządu terytorialnego. Nie jest przewidziane żadne inne dodatkowe źródło finansowania (poza środkami własnymi X.). Projekt jest nieodpłatny dla jego uczestników.
Celem głównym tego projektu (trwającego 7 miesięcy) jest zwiększenie poziomu wiedzy ekonomicznej wśród jednostek samorządu terytorialnego współpracujących z X., tj. osób, których praca w samorządzie wymaga wiedzy o finansach - przede wszystkim: wójtów, burmistrzów, prezydentów miast, starostów, sekretarzy i skarbników urzędów. Głównymi beneficjentami Projektu będą: urzędnicy, radni oraz kadra kierownicza administracji lokalnej z terenów wiejskich.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right