Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 13.03.2013, sygn. IPPB2/436-31/13-3/LS, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB2/436-31/13-3/LS

czynności dokonywane w ramach cash poolingu nie zostały wymienione w katalogu czynności podlegających opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Tym samym, czynności te nie będą podlegały opodatkowaniu ww. podatkiem zgodnie z art. 1 ust. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 11.01.2013 r. (data wpływu 15.01.2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych usługi zarządzania płynnością finansową jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 15.01.2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych usługi zarządzania płynnością finansową.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

W grupie kapitałowej S. (Grupa S. lub Grupa) funkcjonuje system zarządzania płynnością finansową, administrowany przez holenderską spółkę S. B.V. (Koordynator). Polska spółka S. Sp. z o.o. (S. lub Spółka) dołączyła do przedmiotowego systemu poprzez podpisanie umowy M, która obowiązuje od 1 września 2012 r. (Umowa Wewnętrzna) oraz poprzez zawarcie porozumień o transferze środków pieniężnych z kont Spółki w banku w Polsce (Umowa Transferu).

Umowa Wewnętrzna ustanawia rachunek bieżący dla Spółki u Koordynatora oraz opisuje techniczne aspekty rozliczeń pomiędzy Spółką a Koordynatorem. Natomiast, zgodnie z Umową Transferu środki finansowe zdeponowane przez uczestniczące spółki z Grupy na ich kontach, włączając w to S., są periodycznie transferowane na konto Koordynatora w banku B. Bank NV. Każda ze spółek uczestniczących (razem jako Uczestnicy) posiada przynajmniej jedno konto (Rachunek), poprzez które może przeprowadzać transakcje wewnątrzgrupowe.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00