Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 07.02.2013, sygn. IPPB2/415-1019/12-2/MK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB2/415-1019/12-2/MK
Zakres skutków podatkowych związanych ze sprzedażą po okresie restrykcji opcji przyznanych w ramach programu motywacyjnego.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana przedstawione we wniosku z dnia 22.11.2012 r. (data wpływu 26.11.2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych związanych ze sprzedażą po okresie restrykcji opcji przyznanych w ramach programu motywacyjnego jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 26.11.2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych związanych ze sprzedażą po okresie restrykcji opcji przyznanych w ramach programu motywacyjnego.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca jest polskim rezydentem podatkowym zatrudnionym na podstawie umowy o pracę przez spółkę mającą siedzibę na terytorium Polski (dalej: Polska Spółka). Udziałowcem Polskiej Spółki są spółki mające siedzibę w krajach skandynawskich, w tym w Finlandii, której akcje notowane są na giełdzie w Helsinkach (dalej: Fińska Spółka). Fińska Spółka zdecydowała się wprowadzić dla kluczowych pracowników koncernu, program motywacyjny.
Program polegał na nieodpłatnym przyznaniu konkretnym Pracownikom na podstawie uchwały walnego zgromadzenia akcjonariuszy pakietu opcji pozwalających na zakup w późniejszym okresie akcji Fińskiej Spółki po ustalonej w programie cenie. Uczestnik, przystępując do programu motywacyjnego podpisuje w pierwszej kolejności tzw. Stock Option Plan Agreement, który przyznaje mu jedynie prawo do opcji na akcje.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right