Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 13.03.2013, sygn. IPPP2/443-66/13-2/MM, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-66/13-2/MM
opodatkowanie dostawy ciągu technologicznego
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. 2012r., poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 21 stycznia 2013r. (data wpływu 23 stycznia 2013r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku opodatkowania dostawy ciągu technologicznego jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 23 stycznia 2013r. wpłynął wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania dostawy ciągu technologicznego.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca jest osobą fizyczną nieprowadzacą działalności gospodarczej. Wnioskodawca ma możliwość zakupienia używanego ciągu technologicznego - maszyn pod pewną określoną produkcję. Wnioskodawca rozważa zakup tych maszyn z zamiarem rozpoczęcia działalności gospodarczej. Byłaby to jedna transakcja zakupu od jednego sprzedawcy. W sytuacji, gdy sprzedawca dokumentowałby sprzedaż przedmiotowego ciągu technologicznego fakturą VAT Wnioskodawca nie będzie odliczał podatku VAT wykazanego na fakturze.
W związku z powyższym zadano następujące pytanie:
Czy jeśli Wnioskodawca zdecyduje się na zakup ciągu technologicznego i nie rozpocznie działalności gospodarczej, np. z powodu nie znalezienia odpowiedniej lokalizacji lub pogorszenia się koniunktury gospodarczej w branży i po upływie co najmniej 6 miesięcy od zakupu (liczonych od końca miesiąca nabycia rzeczy) podejmie decyzję o sprzedaży zakupionego wcześniej ciągu technologicznego (w jednej transakcji jednemu odbiorcy), będzie zobowiązany odprowadzić podatek od towarów i usług z tytułu tej sprzedaży... Byłaby to jego pierwsza tego typu transakcja bez zamiaru jej powielania w przyszłości. Wnioskodawca nie prowadził i obecnie nie prowadzi działalności gospodarczej i nie jest zarejestrowanym podatnikiem podatku VAT.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right