Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 05.11.2013, sygn. IBPP3/443-963/13/JP, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP3/443-963/13/JP
prawidłowość stosowania nazw towarów na paragonach fiskalnych
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 31 lipca 2013 r. (data wpływu 5 sierpnia 2013 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawidłowości stosowania nazw towarów na paragonach fiskalnych - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 5 sierpnia 2013 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawidłowości stosowania nazw towarów na paragonach fiskalnych.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą polegającą na handlu detalicznym artykułami ogrodniczymi w szeroko pojętym znaczeniu (nasiona, sadzonki, narzędzia ogrodnicze, ziemia ogrodnicza torf, kora, środki ochrony roślin itp.), oraz artykułami przemysłowymi przeznaczonymi dla gospodarstw domowych. Obowiązki, które nakłada na podatników rozp. MF z dnia 15 marca 2013 r. w zakresie stosowania nazwy towaru pozwalającej na jednoznaczną ich identyfikację nie są dokładnie sprecyzowane, w szczególności co należy rozumieć przez określenie jednoznacznie. W małej firmie często zmienia się asortyment i stosowanie rozwiniętych opisów towarów wymagałoby ciągłych zmian wpisów do kasy fiskalnej. Ze względu na niewielkie obroty Wnioskodawca stosuje prostą kasę fiskalną o ograniczonej pojemności pamięci i zastosowanie rozwiniętych opisów nazw towarów szybko wyczerpałoby pamięć kasy, ponieważ przepisy prawa podatkowego nie definiują pojęcia nazwa towaru/usługi, a także nie określają źródła stosowania tych nazw, to zgodnie ze słownikiem języka polskiego przez nazwę towaru należy rozumieć nazwę jednostkową tj. nazwę mającą tylko jeden desygnat.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right