Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 13.09.2013, sygn. IBPP1/443-531/13/AW, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP1/443-531/13/AW

Możliwość wystawienia faktury korygującej

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112 poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 22 maja 2013 r. (data wpływu 18 czerwca 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wystawiania faktur korygujących dokumentujących udzielenie rabatu do całości obrotu w danym okresie rozliczeniowym na rzecz danego odbiorcy jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 18 czerwca 2013 r. do tut. Organu wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wystawiania faktur korygujących dokumentujących udzielenie rabatu do całości obrotu w danym okresie rozliczeniowym na rzecz danego odbiorcy.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca (Spółka) jest producentem i dostawcą wyrobów wentylacyjnych, których finalnym odbiorcą są między innymi sieci handlowe. W umowach handlowych z odbiorcami zostały wprowadzone postanowienia, zgodnie z którymi odbiorcom będą przyznawane rabaty uzależnione od wielkości osiąganego obrotu. Przy obliczaniu kwoty rabatu uwzględniono kwotę stałą (określoną dla obrotu między stronami w wysokości 10.000 zł netto) oraz kwotę dodatkową, ustalaną za każde kolejne 10.000 zł obrotu netto ponad podstawę. Warunkiem przyznania odbiorcy rabatu jest zrealizowanie w stosunkach handlowych z dostawcą obrotu netto w ciągu okresu rozliczeniowego. Przez okres rozliczeniowy rozumiany jest okres jednego roku kalendarzowego, to jest rozpoczynający się w dniu 1 stycznia i kończący się w dniu 31 grudnia. Formalną podstawą przyznania rabatu jest pisemne potwierdzenie dostawcy osiągniętego obrotu z odbiorcą. Akceptacja ta upoważnia odbiorcę do wystawienia noty rozliczeniowej z kwotą rabatu wyliczoną w oparciu o osiągnięty obrót. W terminie 7 dni od otrzymania noty rozliczeniowej od odbiorcy, dostawca (Spółka) wystawia na podstawie danych w niej zawartych zbiorczą fakturę korygującą lub faktury korygujące, które Spółka przesyła do odbiorcy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00