Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 27.06.2013, sygn. IBPBI/1/415-346/13/KB, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBI/1/415-346/13/KB

zasady ustalania różnic kursowych

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112 poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 02 kwietnia 2013 r. (data wpływu do tut. Biura 08 kwietnia 2013 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych, w zakresie sposobu rozliczania różnic kursowych - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 08 kwietnia 2013 r. wpłynął do tut. Biura ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie, dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie sposobu rozliczania różnic kursowych.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca jest wspólnikiem spółki cywilnej prowadzącej działalność gospodarczą, która za sprzedane towary wystawia faktury VAT w złotych polskich. Spółka zamierza umożliwić kontrahentom regulowanie w walucie obcej należności wynikających z faktur wystawionych w złotych. W tym celu na fakturze, w której ceny, ilość, kwoty podatku VAT, sumy wartości sprzedaży netto i kwoty należności ogółem są określone w złotych, zostanie umieszczony dopisek, określający przeliczenie należności na wybraną przez kontrahenta walutę obcą. Kwota waluty obcej do zapłaty zostanie obliczona przy zastosowaniu kursu określonego przez spółkę, który nie będzie wyższy, ani niższy odpowiednio o więcej niż powiększona lub pomniejszona o 5% wartość kursu średniego ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień faktycznie zastosowanego kursu waluty. Zapłata w walucie obcej będzie otrzymywana na rachunek bankowy spółki prowadzony w danej walucie obcej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00