Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 25.06.2013, sygn. IBPP4/443-183/13/PK, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP4/443-183/13/PK

rozpoznanie eksportu towaru i jego opodatkowania

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2012r. poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 17 kwietnia 2013r. (data wpływu 19 kwietnia 2013r.), uzupełnionym pismem z dnia 22 maja 2013r. (data wpływu 24 maja 2013r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług, w zakresie rozpoznania eksportu towaru i jego opodatkowania - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 19 kwietnia 2013r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług, w zakresie rozpoznania eksportu towaru i jego opodatkowania. Ww. wniosek został uzupełniony pismem z dnia 22 maja 2013r.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca jest polską firma produkująca artykuły ścierne. Jest również czynnym podatnikiem podatku VAT UE. Rozważa możliwość zlecenia kontrahentowi z Ukrainy wytworzenie z jego surowca - płótna ściernego w rolach - arkuszy ściernych. Kontrahent Wnioskodawcy stara się o pozwolenie na uszlachetnianie czynne a Wnioskodawca chce skorzystać z procedury uszlachetniania "gospodarczego", czyli wywozu surowca na Ukrainę, zgłaszając go do odprawy celnej eksportowej w procedurze 1000 na podstawie faktury proforma, wystawionej na kontrahenta ukraińskiego. Wnioskodawca otrzymuje dokument elektroniczny IE-599 jako potwierdzenie wywozu, ale bez przeniesienia prawa własności na kontrahenta wykonującego usługę przerobu. Kontrahent ukraiński nie staje się właścicielem składowanego na jego terenie materiału. Surowiec ten będzie poddawany procesowi uszlachetniania po czym nastąpi powrotny przywóz na teren Polski w formie produktów kompensacyjnych. Odprawa celna importowa nastąpi w procedurze 4000 na podstawie faktury handlowej wystawionej na nasze przedsiębiorstwo przez wykonawcę usługi uszlachetniania. Podstawą naliczenia należności celno-podatkowych przy imporcie będzie suma wartości: surowca wysłanego z Polski, surowca dodanego na Ukrainie, robocizny i kosztów transportu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00