Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 14.05.2013, sygn. IBPBI/2/423-210/13/SD, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBI/2/423-210/13/SD

Czy dopuszczalna wielkość pomocy publicznej w postaci zwolnienia od pdop o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy o pdop, limitująca zakres zwolnienia przysługującego Spółce, stanowi wielkość podatku niezapłaconego w związku z korzystaniem ze zwolnienia, czy też wielkość dochodu zwolnionego od podatku?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 19 lutego 2013 r. (data wpływu do tut. BKIP 22 lutego 2013 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy dopuszczalna wielkość pomocy publicznej limitująca zakres zwolnienia przysługującego Spółce, stanowi wielkość podatku niezapłaconego w związku z korzystaniem ze zwolnienia, czy też wielkość dochodu zwolnionego od podatku - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 22 lutego 2013 r. wpłynął do tut. BKIP wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy dopuszczalna wielkość pomocy publicznej limitująca zakres zwolnienia przysługującego Spółce, stanowi wielkość podatku niezapłaconego w związku z korzystaniem ze zwolnienia, czy też wielkość dochodu zwolnionego od podatku.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Spółka posiada zezwolenie na prowadzenie działalności na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej (dalej: SSE), udzielone w dniu 09 sierpnia 2002 r. a obowiązujące do dnia 07 sierpnia 2016 r. W zezwoleniu zostały określone warunki prowadzenia działalności na terenie SSE, dotyczące rodzaju działalności, obowiązku poniesienia minimalnych wydatków inwestycyjnych, zatrudnienia minimalnej liczby pracowników (i utrzymania poziomu zatrudnienia) oraz przestrzegania Regulaminu SSE i innych regulacji prawnych dotyczących funkcjonowania strefy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00