Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 30.01.2013, sygn. IBPBI/2/423-1382/12/PP, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBI/2/423-1382/12/PP

Czy przyjęty przez Spółkę sposób kalkulacji wysokości dostępnego limitu pomocy publicznej, polegający na comiesięcznym uwzględnianiu określonej, w poniżej przedstawiony sposób, liczby nowo zatrudnionych pracowników i kosztów pracy związanych z tą liczbą, przez okres kolejnych dwudziestu czterech miesięcy odpowiednio dla każdej dodatkowej liczby nowo zatrudnionych pracowników, jest prawidłowy?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 3 lipca 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 29 października 2012 r. (data wpływu do tut. BKIP 30 października 2012 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie sposobu kalkulacji wysokości dostępnego limitu pomocy publicznej w oparciu o koszty tworzenia nowych miejsc pracy - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 30 października 2012 r. wpłynął do tut. Biura wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie sposobu kalkulacji wysokości dostępnego limitu pomocy publicznej w oparciu o koszty tworzenia nowych miejsc pracy.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej (SSE), na podstawie zezwolenia wydanego 11 lipca 2006 r. (Zezwolenie Strefowe). Spółka korzysta ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych (PDOP), w odniesieniu do dochodów osiąganych w ramach tzw. działalności strefowej, tj. określonej poprzez odpowiednie grupowania statystyczne w treści posiadanego Zezwolenia Strefowego i prowadzonej na terenie SSE.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00