Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 01.02.2013, sygn. IBPBI/1/415-1407/12/KB, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBI/1/415-1407/12/KB
sposób ustalania różnic kurosowych - kurs faktycznie zastosowany
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112 poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 12 listopada 2012 r. (data wpływu do tut. Biura 14 listopada 2012 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych, w zakresie sposobu wyceny waluty dla celów ustalania różnic kursowych:
-od przeprowadzanych transakcji gospodarczych:
- w przypadku gdy zakup waluty nastąpi w dniu uregulowania płatności jest prawidłowe,
- w przypadku gdy zakup waluty nastąpi w innym dniu niż uregulowanie płatności jest nieprawidłowe,
-od środków własnych jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 14 listopada 2012 r. do tut. Biura wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie, dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie sposobu wyceny waluty dla celów ustalania różnic kursowych.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą, polegającą na handlu (odsprzedaży zakupionych towarów, głównie wielu asortymentów skarpet). Ze względu na atrakcyjność rynku, zamierza dokonywać importu towarów z Turcji. Płatność będzie przeprowadzana w walucie obcej dolarach amerykańskich, co spowoduje występowanie różnic kursowych dwojakiego rodzaju: dotyczących wartości nabywanego towaru w związku z różnymi datami zakupu i zapłaty za ten towar oraz dotyczących transakcji przepływu środków na koncie walutowym. Przy czym, Wnioskodawca nie osiąga własnych wpływów w dolarach, a walutę tą nabywa od swojego banku za polską walutę pochodzącą ze sprzedanych przez Niego towarów.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right