Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 12.07.2013, sygn. IPTPP4/443-268/13-2/BM, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP4/443-268/13-2/BM
Czy prawidłowo Wnioskodawca postępuje kategoryzując towary wg rodzajów nie podając ich bardzo szczegółowego określenia?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 2 i § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 9 kwietnia 2013 r. (data wpływu 22 kwietnia 2013 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawidłowości stosowania nazw towarów na paragonach fiskalnych jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 22 kwietnia 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawidłowości stosowania nazw towarów i usług na paragonach fiskalnych.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca prowadzi sklep spożywczo-przemysłowy na zasadach ogólnych. Wnioskodawca jest podatnikiem podatku od towarów i usług. Wnioskodawca od lat posiada kasę fiskalną. Towary w kasie Wnioskodawca nazywa rodzajami np. jogurt, zupa w proszku, musztarda, kiełbasa, chleb itp. nie uszczegółowiając ich smaku, nazwy, ilości. W remanencie Wnioskodawca ma kilkaset pozycji towarów.
W związku z powyższym zadano następujące pytanie.
Czy prawidłowo Wnioskodawca postępuje kategoryzując towary wg rodzajów nie podając ich bardzo szczegółowego określenia...
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right