Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 10.07.2013, sygn. IPTPB1/415-283/13-2/MAP, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPB1/415-283/13-2/MAP
Czy w przedstawionym stanie faktycznym Wnioskodawca postępuje prawidłowo stosując art. 24c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych do ustalania różnic kursowych wycenianych metodą podatkową, stosując kurs kupna pieniądza banku, w którym posiada rachunek firmowy walutowy przy wpływach należności za usługi związane z prowadzoną działalnością - usługi transportowe, natomiast w przypadku płaconych zobowiązań na rzecz swoich kontrahentów stosując kurs sprzedaży banku, który jest podany przez bank na jego stronie internetowej?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 22 kwietnia 2013 r. (data wpływu 24 kwietnia 2013 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ustalania różnic kursowych z tytułu transakcji dokonywanych za pośrednictwem rachunku walutowego jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 24 kwietnia 2013 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:
Wnioskodawca jest osobą fizyczną, prowadzącą działalność gospodarczą związaną z usługami transportowymi w transporcie międzynarodowym. Ewidencję księgową prowadzi w formie podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Wnioskodawca jest właścicielem firmy, posiadającej rachunki walutowe w trzech różnych bankach (w walutach: EURO, USD, NOK oraz PLN), na które wpływają środki od odbiorców zagranicznych oraz krajowych. Z ww. rachunków bankowych są płacone faktury kosztowe dla dostawców zagranicznych oraz krajowych.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right