Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 03.07.2013, sygn. IPTPP4/443-243/13-2/UNR, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP4/443-243/13-2/UNR
Czy nazwy towarów na paragonach określam prawidłowo wg rodzajów i kategorii?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 2 i § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 9 kwietnia 2013 r. (data wpływu 11 kwietnia 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawidłowości stosowania nazw towarów i usług na paragonach fiskalnych jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 11 kwietnia 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawidłowości stosowania nazw towarów i usług na paragonach fiskalnych.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.
Wnioskodawczyni prowadzi działalność gospodarczą w zakresie handlu materiałami budowlanymi, będąc opodatkowaną na zasadach ogólnych. Zainteresowana jest podatnikiem VAT. Sprzedaż dla osób fizycznych prowadzona jest na kasie fiskalnej. Z powodu dużego asortymentu, Wnioskodawczyni towar grupuje wg klasyfikacji czy rodzajów, np. okna, drzwi, zamki, itd., nie podając ich rozmiarów czy innych cech. Na stanie Zainteresowana posiada kilkaset pozycji, które się ciągle zmieniają.
W związku z powyższym zadano następujące pytanie.
Czy prawidłowo Zainteresowana określa nazwy towarów na paragonach wg rodzajów i kategorii...
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right