Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 29.04.2013, sygn. IPTPP2/443-159/13-2/KW, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP2/443-159/13-2/KW
W przypadku Wnioskodawcy, który jest w stanie wyodrębnić kwoty podatku naliczonego związane z czynnościami opodatkowanymi, przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu w części dotyczącej wykonania/modernizacji kanalizacji deszczowej, ponieważ - jak wskazał Wnioskodawca - wydatki te mają związek z czynnościami opodatkowanymi podatkiem od towarów i usług a Zainteresowany jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług. Przy czym prawo to przysługuje, o ile nie wystąpią przesłanki negatywne wymienione w art. 88 ustawy.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 26 lutego 2013 r. (data wpływu 1 marca 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia naliczonego związanego z realizacją projektu pn. w części dotyczącej budowy i modernizacji kanalizacji deszczowej jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 1 marca 2013 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia naliczonego związanego z realizacją projektu pn. w części dotyczącej budowy i modernizacji kanalizacji deszczowej.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący zaistniały stan faktyczny.
Miejski Zarząd Dróg (MZD) jako powołana przez Gminę X samorządowa jednostka organizacyjna zajmuje się m.in.: budową dróg publicznych wraz z towarzyszącą infrastrukturą (oświetlenie uliczne, urządzenia bezpieczeństwa ruchu, chodniki itd.). Po wybudowaniu drogi publicznej wraz z towarzyszącą jej infrastrukturą droga zostaje jako środek trwały składnikiem majątku Wnioskodawcy. Budowana droga jest przyjmowana do ewidencji środków trwałych jako droga (ulica) pod określoną nazwą o wartości uwzględniającej całkowity koszt budowy drogi wraz z niezbędną infrastrukturą.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right