Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 27.12.2013, sygn. ILPB1/415-1127/13-2/AG, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB1/415-1127/13-2/AG
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych przekształcenia spółki kapitałowej w spółkę osobową.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana, przedstawione we wniosku z dnia 4 października 2013 r. (data wpływu 8 października 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych przekształcenia spółki kapitałowej w spółkę osobową jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 8 października 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych przekształcenia spółki kapitałowej w spółkę osobową.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca jest podatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych mającym miejsce zamieszkania w Polsce. Wnioskodawca jest aktualnie wspólnikiem w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością. Drugim wspólnikiem Spółki z o.o. jest inna osoba fizyczna. W najbliższej przyszłości Wnioskodawca stanie się wspólnikiem innej Spółki z o.o. (dalej Spółka z o.o.) i nabędzie jej 99,99% udziałów w drodze wymiany udziałów Spółki, w której obecnie jest wspólnikiem. Również drugi wspólnik posiadający 0,01% stanie się wspólnikiem innej spółki z o.o. w drodze wymiany udziałów. Wnioskodawca wraz z drugim wspólnikiem planują przekształcenie formy prawnej Spółki z o.o., w której nabędą udziały w drodze wymiany, w spółkę osobową. Dotychczasowi udziałowcy Spółki z o.o. (Wnioskodawca i drugi Wspólnik) mają zostać wspólnikami spółki osobowej, a proporcja ich udziałów w zysku spółki osobowej będzie odpowiadała wielkości ich udziałów w dotychczasowej Spółce z o.o. (99,99% i 0,01%).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right