Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 29.11.2013, sygn. ILPP2/443-816/13-4/MR, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-816/13-4/MR

Czy Wnioskodawcy przysługuje prawo do odliczania podatku VAT od zakupów związanych z organizacją dni otwartych?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Ośrodka, przedstawione we wniosku z 26 sierpnia 2013 r. (data wpływu 28 sierpnia 2013 r.) uzupełnionym pismem z 7 listopada 2013 r. (data wpływu 13 listopada 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących wydatki poniesione w związku z organizacją dni otwartych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 28 sierpnia 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących wydatki poniesione w związku z organizacją dni otwartych. Wniosek uzupełniono w dniu 13 listopada 2013 r. o doprecyzowanie opisu sprawy.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca (Centralny Ośrodek) jest agencją wykonawczą, powołaną do realizacji zadań państwa, o których mowa w art. 18 ustawy o finansach publicznych oraz art. 4 ustawy o Centralnym Ośrodku, tj. z zakresu rejestracji i ochrony prawnej odmian roślin, porejestrowego doświadczalnictwa odmianowego oraz oceny tożsamości i czystości odmianowej prób partii materiału siewnego. Dla realizacji tych zadań niezbędne jest prowadzenie doświadczeń polowych (na tzw. poletkach doświadczalnych) w 16 wojewódzkich oddziałach terenowych (stacjach doświadczalnych oceny odmian) oraz w podległych im zakładach doświadczalnych oceny odmian (łącznie 50 punktów doświadczalnych zlokalizowanych na terenie całego kraju). Zadania te finansowane są ze środków dotacji z budżetu państwa i nie podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00