Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 25.10.2013, sygn. ILPB1/415-852/13-5/AMN, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB1/415-852/13-5/AMN
Czy w związku z zawarciem umowy SJ przewidującej nieproporcjonalny do przekazanego majątku udział poszczególnych wspólników w zyskach/stratach SJ, wobec Wnioskodawcy zastosowanie będą miały przepisy ustawy o PDOF dotyczące tzw. cen transferowych, tj. art. 25 i art. 25a ustawy o PDOF, a w szczególności czy dla takiego zdarzenia należy sporządzić dokumentację podatkową (tzw. dokumentację cen transferowych), o której mowa w art. 25a ust. 1 ustawy o PDOF?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz.770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 24 lipca 2013 r. (data wpływu 25 lipca 2013 r.), uzupełnionym w dniu 26 września 2013 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zastosowania przepisów dotyczących tzw. cen transferowych jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 25 lipca 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie rozliczania przychodów i kosztów ich uzyskania z tytułu udziału w spółce, w zakresie przychodu z tytułu wniesienia do spółki jawnej przez wspólnika wkładu nieproporcjonalnego do jego udziału w zyskach/stratach tej spółki oraz w zakresie zastosowania przepisów dotyczących tzw. cen transferowych.
W dniu 26 września 2013 r. do tut. Organu wpłynęło uzupełnienie wniosku.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący opis zdarzenia przyszłego.
Wnioskodawca zamierza utworzyć nową spółkę jawną (dalej: SJ), w której będzie wspólnikiem (Możliwe jest przystąpienie do SJ również innych podmiotów). Wnioskodawca zamierza wnieść do nowo utworzonej SJ wkład w postaci pieniężnej. Może okazać się, że ustalona na dzień wniesienia wartość wkładu Wnioskodawcy będzie niższa od wartości wkładu, który zamierza wnieść inny ze wspólników - spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: Wspólnik), w której Wnioskodawca będzie udziałowcem. W zamian za wkład, Wnioskodawca stanie się wspólnikiem nowo założonej SJ.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right