Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 16.07.2013, sygn. ILPB3/423-182/13-2/JG, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB3/423-182/13-2/JG

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie określenia momentu korekty przychodów oraz korekty kosztów uzyskania przychodów.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, reprezentowanej przez Pełnomocników, przedstawione we wniosku z dnia 16 kwietnia 2013 r. (data wpływu 17 kwietnia 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie:

  • określenia momentu korekty przychodów jest prawidłowe,
  • określenia momentu korekty kosztów uzyskania przychodów jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 17 kwietnia 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie określenia momentu korekty przychodów oraz korekty kosztów uzyskania przychodów.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny oraz opis zdarzenia przyszłego.

Wnioskodawca (dalej: Spółka) prowadzi działalność gospodarczą, której przedmiotem jest produkcja i sprzedaż papierów dekoracyjnych na rynku polskim oraz na rynkach zagranicznych. W związku z prowadzoną działalnością Spółka wystawia faktury korygujące sprzedaż, a także otrzymuje faktury korygujące dokonane zakupy.

Dokonywane korekty przychodów najczęściej wiążą się z:

  • działaniami marketingowymi podejmowanymi przez Spółkę (np. w ramach prowadzonej polityki rabatowej oraz w związku z przyznawanymi kontrahentom bonusami z tytułu realizacji warunków określonych w umowach),
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00