Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 27.05.2013, sygn. ILPP1/443-142/13-6/HW, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP1/443-142/13-6/HW

1. Czy Wnioskodawca może skorzystać z ulgi na złe długi za niezapłaconą uprawomocnioną wierzytelność?
2. Czy powinienem wystąpić do dłużnika z zawiadomieniem o zamiarze dokonania korekty i później o samej korekcie? Czy powinienem otrzymać od niego potwierdzenie o uzyskanej informacji (dłużnik nie odbiera korespondencji od Zainteresowanego zarówno zwykłej, poleconej jak i za potwierdzeniem odbioru)?
3. Czy Zainteresowany powinien mieć informację, że dłużnik dalej jest czynnym podatnikiem VAT, jeśli tak to gdzie powinienem wystąpić o potwierdzenie tego faktu?
4. Czy podatnik wierzyciel decydując się na skorzystanie z ulgi na złe długi będzie korygował zarówno podatek należny jak i podstawę opodatkowania? Czy podatnik, wierzyciel korygując należny podatek jak i podstawę opodatkowania będzie miał oprócz wypełnienia korekty deklaracji VAT inne obowiązki związane z tą korektą?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko, przedstawione we wniosku z dnia 18 lutego 2013 r. (data wpływu 22 lutego 2013 r.), uzupełnionym pismem z dnia 8 maja 2013 r. (data wpływu 13 maja 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do korekty podatku należnego i podstawy opodatkowania na podstawie art. 89a ustawy, a także innych obowiązków z nią związanych jest:

  • w zakresie prawa do korekty podatku należnego na podstawie art. 89a ustawy, obowiązku powiadomienia dłużnika o zamiarze dokonania korekty i o dokonanej korekcie podatku należnego, uzyskania informacji, iż dłużnik jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług, obowiązku korekty podatku należnego po uregulowaniu przez dłużnika zaległej wierzytelności,
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00