Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 28.03.2013, sygn. ILPP2/443-23/13-4/MR, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-23/13-4/MR
Czy Wnioskodawca świadcząc usługi przewozowe na terenach sąsiadujących gmin, z którymi zostało zawarte porozumienie międzygminne z Miastem (Organizatorem), zobowiązana jest do prowadzenia ewidencji obrotu i kwot podatku należnego przy zastosowaniu kas rejestrujących?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, przedstawione we wniosku z dnia 7 stycznia 2013 r. (data wpływu 10 stycznia 2013 r.) uzupełnionym pismem z dnia 18 marca 2013 r. (data wpływu 20 marca 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z ewidencjonowania świadczonych usług przy użyciu kasy rejestrującej jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 10 stycznia 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z ewidencjonowania świadczonych usług przy użyciu kasy rejestrującej. Przedmiotowy wniosek został uzupełniony w dniu 20 marca 2013 r. o doprecyzowanie opisu stanu faktycznego.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z oo. (dalej Spółka) jest spółką prawa handlowego powstałą w 1997 r., z przekształcenia Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Jedynym właścicielem Spółki jest Miasto posiadające 100% udziałów. Podstawowym celem działalności Spółki jest wykonywanie zadania własnego Miasta dotyczącego zaspokajania potrzeb mieszkańców w zakresie lokalnego transportu zbiorowego. W celu wykonania zadania własnego Miasto powierzyło Spółce świadczenie usług użyteczności publicznej polegających na bieżącym i nieprzerwanym zaspokajaniu potrzeb zbiorowych mieszkańców Miasta z zakresu lokalnego transportu zbiorowego. Umowa Spółki przewiduje możliwość świadczenia usług przewozowych z zakresu komunikacji miejskiej poza terytorium macierzystej jednostki samorządu terytorialnego pod warunkiem zawarcia przez Miasto porozumienia z innymi gminami.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right