Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 30.04.2013, sygn. ILPP1/443-91/13-2/AI, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP1/443-91/13-2/AI
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania wyodrębnionego zespołu składników majątkowych za zorganizowaną część przedsiębiorstwa i opodatkowania transakcji podziału Spółki poprzez wydzielenie części Jej majątku i przeniesienia go na istniejącą spółkę.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki Akcyjnej, przedstawione we wniosku z dnia 1 lutego 2013 r. (data wpływu 4 lutego 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania wyodrębnionego zespołu składników majątkowych za zorganizowaną część przedsiębiorstwa i opodatkowania transakcji podziału Spółki poprzez wydzielenie części Jej majątku i przeniesienia go na istniejącą spółkę jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 4 lutego 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania wyodrębnionego zespołu składników majątkowych za zorganizowaną część przedsiębiorstwa i opodatkowania transakcji podziału Spółki poprzez wydzielenie części Jej majątku i przeniesienia go na istniejącą spółkę.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
A Spółka Akcyjna (dalej: ASA lub Spółka) jest spółką prowadzącą działalność gospodarczą w wielu obszarach. W szczególności, do zakresu działalności Spółki należy:
- świadczenie dla spółek z Grupy Kapitałowej A (dalej: GK A) różnorodnych usług, przede wszystkim doradczych, zarządzania strategicznego i korporacyjnego, a także tzw. usług wsparcia, tj. głównie usług prawnych, finansowych (w szczególności doradztwa finansowego), usług windykacyjnych, usług marketingowych, usług administracyjno-kancelaryjnych oraz innych o zbliżonym charakterze;
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right