Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 26.03.2013, sygn. ILPP2/443-1/13-2/AKr, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-1/13-2/AKr

Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia zryczałtowanego zwrotu podatku od towarów i usług naliczonego w związku z nabyciem od rolników ryczałtowych produktów rolnych.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 17 grudnia 2012 r. (data wpływu 27 grudnia 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia zryczałtowanego zwrotu podatku od towarów i usług naliczonego w związku z nabyciem od rolników ryczałtowych produktów rolnych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 27 grudnia 2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia zryczałtowanego zwrotu podatku od towarów i usług naliczonego w związku z nabyciem od rolników ryczałtowych produktów rolnych.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

A Sp. z o.o. (dalej Spółka) prowadzi działalność w zakresie produkcji (chowu) trzody chlewnej. W znacznym zakresie proces produkcyjny opiera się na kontraktach długoterminowych zawieranych przez Spółkę z rolnikami kontraktowymi, w których określane są zasady chowu oraz warunki odkupu zwierząt. Hodowla zwierząt w przypadku kontraktów odbywa się na fermach będących własnością rolników kontraktowych.

Chów odbywa się w grupach zwierząt, tzw. lotach. Sprzedaż grupy zwierząt rolnikowi rozpoczyna trwanie lotu. Rolnicy kontraktowi docelowo odsprzedają zwierzęta Spółce, po osiągnięciu przez trzodę właściwej wielkości użytkowej. Odkup zwierząt w ramach jednego lotu następuje w kilku partiach. Ilość lotów w czasie trwania umowy jest nieograniczona. Znaczna część rolników kontraktowych to rolnicy ryczałtowi.

Zobacz także
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00