Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 26.04.2013, sygn. ILPP2/443-95/13-2/MN, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-95/13-2/MN

Aport całego przedsiębiorstwa w rozumieniu Kodeksy cywilnego, stanowiącego jednoosobową działalność gospodarczą osoby fizycznej, do spółki komandytowo-akcyjnej, w zamian za akcje.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 30 stycznia 2013 r. (data wpływu 5 lutego 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności wniesienia przedsiębiorstwa tytułem wkładu niepieniężnego do spółki komandytowo-akcyjnej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 5 lutego 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności wniesienia przedsiębiorstwa tytułem wkładu niepieniężnego do spółki komandytowo-akcyjnej.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca czynny podatnik VAT, na podstawie wpisu do ewidencji działalności gospodarczej prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą polegającą m.in. na obrocie nieruchomościami. Charakter i zakres prowadzonej działalności znajdują odzwierciedlenie w księgach rachunkowych przedsiębiorstwa. Do składników majątkowych prowadzonego przez Wnioskodawcę przedsiębiorstwa należą m.in. nieruchomości zabudowane oraz niezabudowane. Wnioskodawca posiada również nieruchomości należące do jego majątku prywatnego, jednakże w najbliższym czasie planuje wskazane nieruchomości wnieść do majątku przedsiębiorstwa poprzez ich wprowadzenie do ewidencji środków trwałych. Wprowadzenie nieruchomości należących do majątku prywatnego Wnioskodawcy nastąpi przed opisanym poniżej wniesieniem przedsiębiorstwa do nowozawiązanej spółki komandytowo-akcyjnej w formie wkładu niepieniężnego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00