Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 24.01.2013, sygn. ILPP2/443-1154/12-2/EN, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-1154/12-2/EN
Kiedy powstaje obowiązek podatkowy i kiedy taką sprzedaż należy zarejestrować na kasie fiskalnej? Czy w momencie wysyłki towaru niezależnie od momentu otrzymania zapłaty, czy też wówczas gdy Wnioskodawca faktycznie otrzyma zapłatę za wysłane towary?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko, przedstawione we wniosku z dnia 13 listopada 2012 r. (data wpływu 16 listopada 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego przy sprzedaży wysyłkowej jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 16 listopada 2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego przy sprzedaży wysyłkowej.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca jest firmą produkcyjną, która od wielu lat sprzedaje swoje wyroby w sprzedaży bezpośredniej i sklepowej. W tym roku Zainteresowany zamierza sprzedawać swoje wyroby za pośrednictwem sklepu internetowego. Istnieją różne możliwości zapłaty za zamówione towary w sklepie internetowym Wnioskodawcy: można dokonywać płatności za pomocą e-przelewów, karty bądź też płacić gotówką przy odbiorze towaru kurierowi, czyli za pobraniem.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right