Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 23.01.2013, sygn. ILPB3/423-454/12-2/JG, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB3/423-454/12-2/JG
W jakim okresie rozliczeniowym (w szczególności w którym roku podatkowym) Spółka powinna rozpoznać zmniejszenia przychodów ze sprzedaży Maszyn na rzecz Dealerów, które wynikają z wystawionych przez Spółkę faktur korygujących dokumentujących udzielenie Rabatów?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością przedstawione we wniosku z dnia 22 października 2012 r. (data wpływu 25 października 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie momentu korekty przychodów jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 25 października 2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie momentu korekty przychodów.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący opis zdarzenia przyszłego.
Wnioskodawca (dalej: Spółka) jest podmiotem prowadzącym działalność w zakresie sprzedaży i dystrybucji maszyn rolniczych, ogrodniczych, komunalnych, itd. (dalej: Maszyny) na rynku w Polsce za pośrednictwem sieci dealerów, którzy ofertują i sprzedają Maszyny klientom końcowym.
Model biznesowy zakłada, że Spółka występuje w charakterze generalnego dystrybutora Maszyn na Polskę, które są sprzedawane lokalnym dealerom prowadzącym salony sprzedaży współpracujące ze Spółką (dalej: Dealerzy). Ceny sprzedaży Maszyn przez Spółkę do Dealerów są ustalone jako tzw. Dealer Net Price, czyli sugerowana cena detaliczna netto Maszyny pomniejszona o rabat handlowy w wysokości 23% tej ceny detalicznej netto. W dalszej kolejności, Dealerzy odprzedają zakupione od Spółki maszyny na rzecz ostatecznych klientów (np. na rzecz rolników).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right