Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 04.04.2013, sygn. ILPB3/423-27/13-2/JG, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB3/423-27/13-2/JG
1. Czy Wnioskodawca prawidłowo przyjmuje, iż w przypadku wystawienia korekty dokumentu potwierdzającego dokonanie sprzedaży, będącej rezultatem okoliczności istniejących w momencie sprzedaży, korekta wysokości przychodu powinna zostać uwzględniona w rozliczeniu za miesiąc, w którym powstał pierwotny przychód z tytułu danej transakcji?
2. Czy Wnioskodawca prawidłowo przyjmuje, iż w przypadku wystawienia korekty dokumentu potwierdzającego dokonanie sprzedaży, będącej rezultatem okoliczności zaistniałych już po dokonaniu transakcji, korekta ta powinna modyfikować wysokość przychodów w miesiącu wystawienia korekty?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, reprezentowanej przez Pełnomocnika, przedstawione we wniosku z dnia 08 stycznia 2013 r. (data wpływu 10 stycznia 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie momentu korekty przychodów w części dotyczącej:
- pytania nr 1 jest prawidłowe,
- pytania nr 2 jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 10 stycznia 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie momentu korekty przychodów.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny oraz opis zdarzenia przyszłego.
W toku działalności gospodarczej prowadzonej przez Spółkę (dalej jako: Spółka lub Wnioskodawca) dochodzi do licznych sytuacji, gdy konieczne jest wystawienie korekty pierwotnego dokumentu (faktury), potwierdzającego sprzedaż na rzecz kontrahentów. Ma to miejsce m.in. w przypadku, gdy dochodzi do zwrotu towaru, towar jest reklamowany, pierwotna faktura zawiera pomyłkę albo kontrahentowi przyznawany jest rabat.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right