Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 08.01.2013, sygn. ILPP4/443-443/12-2/EWW, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP4/443-443/12-2/EWW

Czy dokonując odprawy celnej w Polsce materiałów stanowiących własność kontrahenta koreańskiego, Spółka będzie uprawniona do obniżenia podatku należnego z tytułu importu towarów o podatek naliczony wynikający z wpisu do rejestru procedur uproszczonych?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 3 października 2012 r. (data wpływu 9 października 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku z tytułu importu towarów jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 9 października 2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku z tytułu importu towarów.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka, której jedynym właścicielem jest spółka X z siedzibą w S. w Korei Południowej (dalej kontrahent koreański), rozpoczęła w 2005 r. na terenie Polski działalność gospodarczą, której przedmiotem są usługi związane z produkcją polaryzatorów do ekranów LCD, polegające na obróbce polaryzatora (tzn. wycięcia odpowiedniego rozmiaru, oszlifowania i naklejenia na polaryzator folii ochronnej), dalej zwane przetwarzaniem. Usługi te wykonywane są na materiale powierzonym przez zamawiającego tę usługę, tj. kontrahenta koreańskiego.

Na etapie wykonywania powyższych usług materiały (surowce) są własnością kontrahenta koreańskiego, który w chwili obecnej we własnym imieniu importuje z Korei powyższe materiały na teren Unii Europejskiej, a następnie dostarcza je do Spółki, celem wykonania na nich usług przetwarzania. W związku z powyższym, wszelkie rozliczenia importowe oraz podatkowe z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów w Polsce obciążają kontrahenta koreańskiego, który jest zarejestrowany w Polsce jako podatnik podatku od towarów i usług oraz podatnik VAT-UE i nie posiada w Polsce siedziby, oddziału lub innego stałego miejsca wykonywania działalności gospodarczej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00