Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 18.10.2013, sygn. ITPP1/443-655/13/AJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-655/13/AJ

Stosowanie nazwy usługi na paragonie fiskalnym.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112 poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z 9 lipca 2013 r. (data wpływu 10 lipca 2013 r.), uzupełnionym w dniu 18 października 2013 r. o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie sposobu wykazywania na paragonie fiskalnym nazwy towaru lub usługi jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 10 lipca 2013 r. został złożony wniosek, uzupełniony w dniu 18 października 2013 r. o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie sposobu wykazywania nazw sprzedawanych towarów i usług na paragonie.

W złożonym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka świadczy usługi turystyki. Rozlicza podatek od towarów i usług na zasadach określonych w art. 119 ustawy. Większość usług świadczy bezpośrednio na rzecz turysty. Podstawą opodatkowania działalności jako organizatora turystyki stanowi kwota marży pomniejszona o kwotę należnego podatku. Spółka ewidencjonuje sprzedaż przy zastosowaniu kasy rejestrującej. W związku z wejściem w życie rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 14 marca 2013 r. od 1 października 2013 r. będzie zobligowana do umieszczania na paragonie fiskalnym nazwy usługi, która będzie pozwalać na jej jednoznaczną identyfikację. W przypadku Spółki jest to trudne do zrealizowania. Najczęściej sprzedawane są wyjazdy w pakiecie, a nie poszczególne usługi. Każda wycieczka różni się od pozostałych. Są wycieczki w te same miejsca jednak w innych terminach. Sprzedawane są także pojedyncze usługi jak np. przelot samolotem lub rezerwacja hotelu. Spółka organizuje wyjazdy po całym świecie. Mają one formę pakietu usług turystycznych. Wyjazdy różnią się trasą wycieczki, ilością i standardem świadczeń oraz terminem wyjazdu. Ograniczając się tylko do konkretnych nazw krajów Spółka ma do dyspozycji 200 kierunków. Bardzo często wyjazdy obejmują kilka państw i trudno określić jeden docelowy. Ilość modyfikacji jest praktycznie nieograniczona. Dodatkowym problemem pozostaje określenie czasu trwania. Każda wycieczka jest realizowana w innym terminie. Dodatkowo sytuację komplikuje fakt, że wyjazdy realizowane są na podstawie zapotrzebowania rynku. Spółka nie jest w stanie przewidzieć jakie imprezy będzie przygotowywać w przyszłości. Wobec tego zaprogramowanie kasy rejestrującej, która obejmowałaby jednoznacznie wszystkie imprezy turystyczne, jakie w przyszłości Spółka zamierza sprzedawać staje się niemożliwe. Pojedyncze usługi nie stanowią problemu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00